news update

قطر در غزه پول بین اهالی توزیع می کند، ولی سرکردگان سازمان های تروز همچنان به خشونت ادامه می دهند

فرستاده ویژه قطر به نوار غزه، از بامداد امروز (یکشنبه) عملیات توزیع پول نقد به اهالی کم بضاعت در نوار غزه را آغاز کرده است و قرار است در ساعات امروز و فردا، مبلغ ده میلیون دلار بین یکصد هزار نفر افرادی که نیازمند تشخیص داده شده اند، تقسیم گردد. در ساعات پیش از ظهر، صف های طویلی در براب شعبات بانک پست غزه برپا شده بود و افراد منتظر بودند اسکناس یکصد دلاری را دریافت کنند.

فرستاده قطری پیش از آغاز تقسیم پول، به خبرنگاران گفت که در روزهای اخیر هم با مقامات ارشد اسرائیل و هم با سرکردگان حماس گفتگو کرده و هیچ یک از طرفین خواهان درگیری جنگی نیست. او گفت که هدف قطر از اعطای کمک مالی، بر این فرض استوار است که هر اندازه زندگی اهالی غزه بهبود یابد، از شدت تنش کاسته خواهد شد.

انتقال مبلغ ده میلیون دلار به غزه، در شرایطی مورد توافق اسرائیل قرار گرفته که سرکردگان حماس و جهاد اسلامی همچنان به اظهارات جنگ طلبانه علیه اسرائیل ادامه می دهند. با این همه، آگاهان امور امنیتی در اسرائیل می گویند که در جریان اغتشاشات آخرین جمعه (پریروز) حماس تلاش آشکاری کرد که دامنه اغتشاشات به حد غیرقابل کنترل نرسد. همچین از شدت خشونت علیه سربازان اسرائیل کاسته شده بود.

این رویدادها در حالی است که خانواده های دو سرباز جان باخته اسرائیلی، که حماس در غزه پیکر آنان را در اختیار دارد، در نیویورک با دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش دیدار کردند و از او خواستار شدند به تلاش گسترده تری ادامه دهد تا حماس را متقاعد سازد باقیمانده پیکر این دو تن را به خانواده ها باز گرداند. گوترش رفتار حماس را محکوم دانست و اعلام داشت که به تلاش در این زمینه ادامه خواهد داد.

حماس با نادیده گرفتن همه موازین انسانی، در مقابل استرداد این اجساد، خواستار ازادی بیش از یک هزار تروریست زندانی در اسرائیل می باشد. اسرائیل در گذشته، در یک معامله، برای بازیافتن سرباز اسیر خود در دست حماس، یک هزار تروریست را ازاد کرد که شماری از آن ها به آدمکشی باز گشتند و جنایات تازه ای علیه اسرائیل و مردمان آن مرتکب شدند.

دختر هفده ساله اسرائیلی که امروز در انفجار تروریستی جان باخت

در این میان، تلاش ماموران امنیت داخلی اسرائیل به هدف شناسایی و بازداشت فرد یا افرادی که عامل قتل یک دختر هفده ساله اسرائیلی در کرانه باختری بودند، ادامه دارد. هفته پیش، هنگامی که پدری با دختر و پسر خود در کرانه باختری در نقطه ای که چشمه ای قرار داشت گردش می کردند، ناگهان یک بسته مواد تخریبی در کنار آنان منفجر شد که دختر خانواده در جا کشته شد و برادرش به شدت مجروح گردید، ولی پدر خانواده زخم های متوسط برداشت. حال پدر رو به بهبود است و فرزند جوان او نیز از خطر مرگ رهایی یافته است.

نوشته قطر در غزه پول بین اهالی توزیع می کند، ولی سرکردگان سازمان های تروز همچنان به خشونت ادامه می دهند اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

.

TRADEMARKS AND COPYRIGHTS Apadanamedia.org owns and operates this website. All trademarks, service marks, trade names, and logos displayed on this website are proprietary to Apadanamedia.org or its affiliates, except as explicitly noted below under Ownership of Other Materials. Nothing contained on the website should be construed as granting, by implication, estoppel, or otherwise, any license or right to use any trademark displayed on this website without the written permission of Apadanamedia.org or such third party that may own the trademarks displayed on this website. ... Your use of the trademarks displayed on this website, except as provided herein, is strictly prohibited. Images, screens, information, related software and other proprietary property displayed on this website are either the property of, or used with permission by, Apadanamedia.org. The use of these images, screens, information, related software and other proprietary property by you, or anyone else authorized by you, is prohibited unless specifically permitted herein. Any unauthorized use of the images may violate copyright laws, trademark laws, the laws of privacy and publicity, and communications regulations and statutes. If you download any information or software from this website, you agree that you will not copy it or remove or obscure any copyright or other notices or legends contained in any such information. You may not modify, copy, distribute, transmit, display, perform, reproduce, publish, license, create derivative works from, transfer or sell any information, software, products or services obtained from this website.

اهدا کنید

To Top