Europe

جمهوری اسلامی، بقا و اعتیاد به آتش و خون

پیشنهاد جمهوری اسلامی درایران برای خط لوله سه جانبه ، نه تنها به

سوریه پیوند داده می شود بلکه مشارکت عراق را نیز شامل خواهد شد. این به  طور بالقوه می تواند به ارتباط شکننده و لرزان بین بغداد و واشنگتن ، تنش ببخشد

جمهوری اسلامی. که حتی پس از حضورغیر منتظره وزیر امور خارجه ، ظریف

   به خاطر واکنش های مقامات 

سرشکسته و دست وپا گم کرده است ، با این حال ،  از طرف  G7 جمهوری اسلامی و مقامات عراقی به مطبوعات اعلام کردند که بحث هایی به پیشنهاد  آخوندها برای ساخت خط لوله نفت جدید از ایران به سوریه ،  با عبور از خاک عراق برگزار می شود و  بغداد و تهران برای مسیر صادرات زمینی به جدیت مبارزه می کنند.

به طور خلاصه ، به نظر می رسد که دو گزینه برای خط لوله بر روی میز هستند: جدید ۱,۰۰۰ کیلومتر خط لوله در حال اجرا را از طریق عراق به سوریه ، و یا تعمیرات در سمت ایران از خط لوله کرکوک-بنی یاس ، که یک خط لوله ۸۰۰ کیلومتر است. پروژه خط لوله جدید به هدف قرار دادن ظرفیت کلی ۱,۲۵۰,۰۰۰ بشکه نفت در روز است. این پروژه حدود 2 سال طول می کشد تا تکمیل شود. هدف از بحث های رسمی ، یافتن جایگزین هایی برای تنگه هرمز برای عراق و ایران است.  واشنگتن با تردید بسیار این پیشنهاد را از دور دنبال میکند .

تهران در حمایت از آن دسته از شرکای اروپایی خواهد بود که تلاش می کنند تا برجام را زنده نگه دارند. با این حال ، تحلیلگران انتظار دارند که واشنگتن ، که احتمالا توسط بریتانیا ، استرالیا و کشورهای اصلی عرب حمایت می شود ، تلاش خواهد کرد تا مانع از ساخت خط لوله ایران و عراق شود.

پیشنهاد بازگشایی خط لوله کرکوک-بنی یاس که از طریق عراق اجرا می شود. این امر می تواند یک عنصر حیاتی در ایجاد یک سیستم تامین نفت به اروپا مستقل از ایالات متحده ، کارشناسان می گویند.

بنا به گزارشات کانال تلویزیونی عراق  السمیرا

بدنبال  نگرانی های در حال افزایش در مورد بسته شدن تنگه هرمز 

واحتمال

درگیری های نظامی

جمهوری اسلامی به عراق پیشنهاد کرده است که  پروژه

بازگشایی خط لوله به بندر سوریه از بنی یاس ، در دریای مدیترانه ، برای  “دور زدن تحریم ها”بدور از استفاده از تنگه هرمز را دنبال کنند. 

در دراز مدت ، یک راهرو هیدروکربن های زمینی در منطقه مدیترانه ای برای ایران بسیار مهم است ، به کفته دانشمند سیاسی و استاد در دانشگاه مالی روسیه ، لئونید Krutakov  به نقل از روزنامه روسی Vzglyad.

کارشناس یاد می کند که جنگ علیه سوریه  مدت کوتاهی پس از تفاهم نامه ای بین ایران ، عراق و سوریه  در مورد احداث خط لوله گاز از سایت پارس جنوبی ایران به اروپا در ۲۰۱۱ ژوئیه آغاز شد .

این مسیر به اروپا اجازه تجارت  مستقل از گاز مایع که توسط ایالات متحده در بازار اروپا عرضه میشود  را میدهد.،.

دیدگاه های کرکوک-بنی یاس مورد بحث بود که

 با توجه به جنگ در سوریه ،  ساخت خط لوله به حالت تعلیق درآمد و پس از وخامت اوضاع در سوریه و شمال عراق ، این مذاکرات به تعویق افتاد.

شاخص های اول نشان می دهند که دولت ترامپ تمام نیروی خود را در بغداد برای تجدید نظر در این معامله قرار داده است. این موقعیت بغداد را   

ازسوی 

گروه های فشار  شبه نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی ، سیاست کردستان و همسایگان نیز

مخاطره می برد . در عین حال ، بغداد نمی خواهد قربانی رویارویی جمهوری اسلامی و آمریکا شود ، زیرا مسیر اصلی صادرات نفت خام ، همچنان تنگه هرمز است. بغداد با راه رفتن بروی یک طناب بسیار نازک ،  قادر به گسترش تولید نفت و گاز خود بوده است.

حجم منشا صادرات نیز همچنان زیر سوال است ، زیرا  مشخص نیست که آیا حجم ۱۰۰ ٪ خام عراق، یا مخلوط با خام ایران است. مشتریان اروپایی و آسیایی با علاقه زیادی پیشنهاد نقل زمینی را دنبال میکنند  ، که البته  باعث بهم زدن. تحریم های آمریکا در مورد ایران و تردید توقف معاملات دیگر در اتحادیه اروپا یا آسیا نیز وجود دارد.

در عین حال ، مسیر سوریه که از سوی بغداد و تهران به آن رسیدگی می شود نیز باعث تغییر  مسائل سیاسی خواهد شد.  اکنون وضعیت سوریه تا حدودی تثبیت شده است و با اسد در قدرت ، ایران ، روسیه و حزب الله به شدت تلاش می کنند تا مواضع خود را تقویت کنند ، در حالی که بازیکنان غربی فعالانه درگیرحفاظت منافع خود در  منطقه هستند. پس از برقراری ارتباط دیپلماتیک با سوریه ، کشورهای خلیج فارس ومصر معادلات  برای کشورهای عربی نیز  تغییر کرده است.  سوریه که یک بازار بالقوه است ، با یک مسیر کوتاه برای صادرات نفت و گاز عراق به بازارهای اروپایی منجر به  آسایش سوختی آنان از آمریکا خواهد شد است.

این رویکرد عراق در خط با منافع کشورهای عربی دیگر نیست

بغداد با حمایت کامل از جمهوری اسلامی برای این ماجرا که توقع حمایت کامل از اتحادیه اروپا را دارد برخلاف نظر مردم عراق گام برمیدارد ،

.

 بغداد در حال حاضر با افزایش  ناآرامی های داخلی ، بحران اقتصادی و دخالت خارجی 

 مواجه است. فشار جمهوری اسلامی برای جلوگیری از منافع ایالات متحده در عراق در حال حاضر منجر به حملات و تهدید توسط گروه های ستیزه جویان شده است. در عین حال ، پایگاه های نیروی تروریستی سپاه پاسداران درعراق توسط دشمنان اسرائیلی و ناشناخته های دیگر مورد هدف قرار می گیرند. با این که آمریکا بسیار بی پرده  ، با رویکرد تروریستی  سپاه ، منجر به ریزش بخش عمده ای از حمایت سپاه پاسداران  در ایران شده است. همچنین ،با  تحریم  جمهوری اسلامی و اعلام سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی ، روابط  جمهوری اسلامی را با کشورهای همسایه تیره ساخته اند. دخالت کشورهای عربی در منطقه  در حال افزایش است ،  امارات متحده عربی ، عربستان سعودی و مصر در تلاش برای کاهش نفوذ جمهوری اسلامی  هستند ، و در. عین حال در تلاش برای باز کردن بحث های اقتصادی و نظامی برای آینده میباشند.

کلاف سر در گم  و تلاش جمهوری اسلامی برای بقا با سرایت به 

عراق ، با هر گزینه ای که عراق که برای صادرات خود  در نظر بگیرد یکی از حساس ترین لحظات سرنوشت ساز  برای تسهیل اعتیاد جمهوری اسلامی برای به آتش و خون کشیدن  منطقه ای ضربه دیده و ناآرام است .

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

.

TRADEMARKS AND COPYRIGHTS Apadanamedia.org owns and operates this website. All trademarks, service marks, trade names, and logos displayed on this website are proprietary to Apadanamedia.org or its affiliates, except as explicitly noted below under Ownership of Other Materials. Nothing contained on the website should be construed as granting, by implication, estoppel, or otherwise, any license or right to use any trademark displayed on this website without the written permission of Apadanamedia.org or such third party that may own the trademarks displayed on this website. ... Your use of the trademarks displayed on this website, except as provided herein, is strictly prohibited. Images, screens, information, related software and other proprietary property displayed on this website are either the property of, or used with permission by, Apadanamedia.org. The use of these images, screens, information, related software and other proprietary property by you, or anyone else authorized by you, is prohibited unless specifically permitted herein. Any unauthorized use of the images may violate copyright laws, trademark laws, the laws of privacy and publicity, and communications regulations and statutes. If you download any information or software from this website, you agree that you will not copy it or remove or obscure any copyright or other notices or legends contained in any such information. You may not modify, copy, distribute, transmit, display, perform, reproduce, publish, license, create derivative works from, transfer or sell any information, software, products or services obtained from this website.

اهدا کنید

To Top